پشتیبان صفحه اول ( سایت اصلی http://foroghi110.blogsky.com )

بویی از عرفان حقیقی( نویسنده وبلاگ سید مهدی فروغی)
متن کتاب فروغی از زندگانی با برکت مرحوم سلاله السادات والاطیاب حاج سید رضا فروغی
قال الله عظیم فی کتابه (ان اکرمکم عند الله اتقاکم)  چاپ
تاریخ : پنج‌شنبه 27 تیر‌ماه سال 1392 در ساعت 16:52

  بسم الله الرحمن الرحیم                                                                                                  
  سلام بر همگی بنده سید مهدی فروغی فرازهایی از کتاب فروغی از زندگانی با برکت مرحوم سلاله السادات والاطیاب حاج سید رضا فروغی  در اختیار عموم قرار می دهم ان شا الله این کار را بطور کامل انجام میدهم  یعنی کل کتاب را در سایت قرار میدهم .پس  همه  صفحه ها  را ببینید در ضمن نویسنده کتاب پدر بنده حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عباسعلی فروغی فرزند مرحوم حاج سید رضا فروغی می باشد.که انشااله خداوند از همه ما راضی باشد..در ضمن مطالبی را که پدر بنده در این کتاب نقل کرده اند از زبان خود مرحوم  به طور مکرر شنیده اند و بسیاری از بزرگان هم ان را تایید می کنند. از جمله در کتاب :                                         
        

سر دلبران      نویسنده:    آیت الله العظمی شیخ مرتضی حائری                
تدوین_تحقیق_به همت:  آیت الله رضا استادی
ایشان  در دو قسمت کتابش در مورد حجت الاسلام حاج سید رضا فرو غی مطالبی را فرمودند  ویسیاری از مراجع  ایشان را میشناختند.چون ایشان امین ایت الله حجت بودند وکتابدارکتابخانه ایت الله حجت(ره) ..وبسیاری از علما با ایشان مراوده داشتند  .وبه شخصیت ایشان واقف بودند.پس مطالب ذکر شده اغراق نمی باشد
تاریخچه این داستانهااین داستانها را پدرم خودش گاهی روی مناسبتی نقل می کرد ولی متاسفانه من به فکر این نبودم که این خاطرات و سرگذشتهای آموزنده و کم نظیر را از ایشان سوال کنم و یادداشت کنم . اما بعد از 23 سال  از فوت ایشان گذشته بود شبی فکر کردم خوب است داستانهای مرحوم آقای حاج سید رضا فروغی را به صورت کتاب درآورده و هر چه در حافظه ام بود بصورت فهرست اول نوشتم                                                       

  (یا من اظهر الجمیل) ای کسی که خوبیها را ظاهر می سازی فراموش نمی کنم این از کلمات   مرحوم پدرم حاج آقای فروغی می باشد که می فرمود اگر روغن را در کف دریا بریزید باز روغن می آید روی آب دریا . خدا هم اگر برای او قدمی بردارید و ریا نکنید خدا آن عمل را قبول می کند (ان الله لا یضیع اجراالمحسنین).

و چون پدرم کارهای او برای خدا بود و لذا نام او هم به نیکی باقی مانده است. و الان هم برای زیارت حضرت امام زاده شاه زاده احمدبن قاسم کنار قبر او مردم می ایند  و آنجا قرآن می خوانند و دعا می خوانند و نماز می خوانند و با خدا راز و نیاز می کنند.


   نویسنده وبلاگ سید مهدی فروغی foroghi110@yahoo.com

وصیت نامه مرحوم مغفوره حاج سید رضا فروغی رحمه الله علیه  چاپ
تاریخ : پنج‌شنبه 27 تیر‌ماه سال 1392 در ساعت 16:45
                                                                بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نامه مرحوم مغفوره حاج سید رضا فروغی رحمه الله علیه

غرض از تحریر آنکه چنین توفیق ربانی و تائید سبحانی شامل حال جناب سلاسه السادات آقای سید رضا فروغی فرزند مرحوم مغفوره آقای سید علی گردید و در حال کمال صحت و اختیار و در مقام وصیت بر آمدند بشرح ذیل انشاء وصیت نمودند.                                 .

اولا : اقرار و اعتراف می نمایند بوحدانیت خداوند تعالی و خالق آسمان و زمین و دارای جمیع صفات کمالیه و منزه از تمام نواقص و لوازم مکانیه است

1-و تصدیق مینمایند که یکصد و بیست و چهار هزار پیغمبر که اول ایشان حضرت آدم و آخر ایشان حضرت خاتم صلوات الله و سلامه علیه و علیهم است.

تمام بر حق و هر یک بنوبه خود آسمان نبوت را ستاره درخشنده و راه هدایت را چراغی فروزنده هستند.  و کتب آسمانی و منشورات ربانی که توسط سفراء  خداوندسبحانی در هر دوره و زمان برای هدایت بندگان نازل گردید تمام بر حق و راست وجی کم و کاست است و شهادت میدهند که در آخر زمان خاتم پیغمبران وجود مقدس حضرت محمد بن عبدالله بن عبدالمطلب سرور کائنات است و خلاصه موجودات است بنی امی عربی صلوات الله و سلامه علیه است که در شهر مکه معظمه، مبعوث برسالت گردیده و دفتر سعادت و لوحه نبوت را بنام نامی و اسم گرامی خود خاتمه داد.و از روز بعثت تا قیامت آئین شریفش که ناسخ تمام ادیان است باقی و برقرار خواهد بود.

5- و قرآن مجید که از طرف خداوند حمید توسط روح الافین برسید المرسلین صلی الله علیه و اله و سلم نازل گردیده حاوی شئون سعادت و جامع منافع دنیا و آخرت است.

6- و تصدیق ولایت مینمایند که پس از وجود مقدس حضرت ختمی مرتبت خلافت و وصایت آن حضرت ولایت و امامت است خاصه حضرت علی بن ابی طالب امیرالمومنین علیه السلام پسر عم و داماد آن حضرت و یازده تن اولاد نیکو نژاد آن جانب است که هر یک بنوبه خود آسمان نبوت را ستاره درخشنده و راه هدایت امت را چراغی فروزنده هستند و یازدهمین ایشان که دوازدهمین امام و فرزند حضرت عسگری علیه السلام حجه است و امام زمان و در قید حیات اینجهان غایب از انتظار و بوجود مقدسش عالم برقرار است.

7- قبول دارند آنچه فرموده پیغمبر خدا و ائمه هدیاست مربوط بمبد‍ا و معاد از سوال قبر و عالم برزخ و بر انگیختن و روز قیامت و عبور از صراط و سنجش اعمال و حساب و کتاب و ثواب و عقاب و بهشت و دوزخ تمام بر حق و صداست.

ثانیا: پس از اظهار عقاید بشرح فوق پس از آنکه داعی حق را لبیک اجابت نمودند وصی و جانشین خود قرار دادند فرزند خود سید محسن فروغی را که پس از ادا دیون طبق دفتر علیحده مضبوط می باشد. پس از مصرف غسل و کفن از ثلث ما ترک ایام ثلاثه و هفته و چهل و سال طبق معمول مبلغ 50 هزار تومان صدقه هنگام دفن و چهل نماز لیله الدفن معروف به نماز وحشت و سه سال صوم و صلاه و دو ماه نماز شکسته و سه ختم قرآن در شهر رجب و شعبان و رمضان و ده نماز آیات و به عیالم مریم خانم و همچنین وصی نامبرده از مورد ثلث یک سوم که دو دانگ خانه باشد یک پنجم قیمت به وصی داده شود و عشرکه یک دهم باشد به عیالم بدهید و بقیه از ثلث یک نایب الزیاره حضرت امام رضا (ع) و یک نایب الزیاره حضرت امام حسین (ع) و ائمه مدفون در عراق (ع).

و یک نایب الزیاره قبر پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه بقیع (ع) و حضرت حمزه سیدالشهداء (ع).

 و آنچه از ثلث باقی خواهد ماند که بقیه را مصرف خیرات و صالحات و باقیاتاز فرش مسجد و حسینیه یا ساختمان مسجد و حسینیه یا لوله آب جهت منزل فقرا؟ء یا طبع کتب دینی یا ساختمان بیمارستان یا موارد دیگر یکه وصی صلاح بدانند که تمام موارد مذکور در تقدم و تاخر یا اختصاص بیکی از موارد فقط یا بالسویه بهر نحویکه وصی نامبرده بخواهد بانظارت و تصویب یکی از مراجع عظام انجام دهد اختیارات کامل دارد چه در قم و یا در جای دیگر. و بقیه ما ترک بین ورثه کما فرض الله الذکر مثل خط الانثین تقسیم نمایند.

بتاریخ یکشنبه 22 شهر ج 1 سنه 1398 سید رضا فروغی

- سید محسن فروغی فرزند سید رضا فروغی صحیح است/ فرزندش سید عباس علی فروغی مطالب فوق صحیح است/  سید محمد کوثری قد اعتراف بجمیع ما سطر حسب ما سطر فی الورقه فی التاریخ 22ج1سنه 1398 الراجی السید محمد علی روحانی القمی عقی عنه قد اعترف بجمیع ما سطر حسبما سطر فی الورقه فی تاریخ 22ج اول سنه 1398 الوصی السید محسن فروغی -وسید علی فروغی ، سید حسین فروغی بتاریخ ذی الحجه الحرام سال1400 .

مبلغ 16 هزار تومان امانت از جانب ابوی اینجانب سید محسن فروغی پرداخت من شد باید حج بلدی به نیابت پدرم بخرم. سید محسن فروغی.                                                          

در شب جمعه ساعت 1 بعد از نصف شب این کتاب به پایان رسید خداوند انشا، الله قبول کند در مورخه شب 13 شوال المکرم سال 1425 هجری قمری مطابق با

6/9/1383هجری شمسی.

نویسنده  اصلی کتاب:حاج سید عباس علی فروغی

فرزند مرحوم مغفور حاج سید رضا فروغی رحمه الله علیه


 

 

 

داستان شصت و یکم خانواده آن مرحوم  چاپ
تاریخ : پنج‌شنبه 27 تیر‌ماه سال 1392 در ساعت 16:43

پدر مرحومم حاج سید رضای فروغی دارای سه همسر بود، یکی مرحومه مغفوره بتول خانم صفاری، دوم  مرحومه مغفوره زهرا خانم کلهر فرزند حاج فتح‌الله و سوم مرحومه مغفوره حاجیه خانم مریم اخروی رحمه الله علیهن.

فرزندان  مرحوم حاج سید رضا فروغی ایشان:از همسر اولش سه پسر دارند به نام1.سید محمد فروغی، 2.سید علی فروغی،3. سید حسن فروغی، و چهار دختر به نام مریم سادات فروغی،‌ حورا سادات فروغی، اشرف سادات فروغی، زهره سادات فروغی و از همسر دومش سه پسر دارند به نام، 1.سید عباسعلی فروغی، 2.سید حسین فروغی، 3.سید محسن فروغی و یک دختر به نام نصرت سادات فروغی و از همسر سومش دو فرزند بودند که در کودکی مرحوم شدند یکی به نام سید جواد فروغی، دو نفر از فرزند ایشان روحانی است،‌سید عباسعلی و سید محسن و چند نفر از نوه‌های ایشان هم روحانی هستند. سید عباس و سید محسن فرزندان سید علی فروغی، سید محمد و سید علی و سید مهدی که روحانی هستند  واهل  منبر ..و  سید حسین فروغی که ایشان مداح اهل بیت هستند ومهندس می باشند وطلبه نشدند همه فرزندان سید عباسعلی فروغی   هستند ،سید محمد وسید علی فرزندان سید محسن فروغی  که همه طلبه  هستندو سید محسن و سید هادی فرزند حورا سادات فروغی و امیر فرهاد زاده فرزند نصرت سادات فروغی.وسید جواد فرزند سید حسن فروغی  که در بیت ایتالله صافی گلپایگانی   مشغول به خدمت هستند  وایشان هم طلبه هستند سید محمد فروغی فرزند  سید  حسین  هم از مداحان اهل بیت می باشند  وکسانی که    طلبه یا مداح بودند  نامشان را اوردم   واگرنه  ایشان طایفه با برکتی دارنددامادهای ایشان عبارتند از:

1-حاج محمد سلیمی‌پور 2- حجه الاسلام حاج سید عبدالله حسینی 3- مرحوم حجه الاسلام شیخ محمدرضا شالچیان(شمس) 4- حاج ابوالفضل زارع زاده 5- اکبر آقا فرهادزاده.

عروسهای ایشان عبارتند از:

صبیه حاج مرتضی شیعه مرتضی علی

صبیه آقای سلاله السادات مطهری رحمه الله علیه

صبیه حاج میرزا باقر

صبیه حجه الاسلام و المسلمین حاج سید احمد حجازی رحمه الله علیه

صبیه سلاله السادات حجه الاسلام والمسلمین حاج سید محمد کوثری رحمه الله علیه

صبیه حاج حسین

داستان شصتم شجره‌نامه مرحوم حاج سید رضا فروغی  چاپ
تاریخ : پنج‌شنبه 27 تیر‌ماه سال 1392 در ساعت 16:41

مرحوم پدرم سلاله السادات و الاطیاب حاج سید رضا فروغی طاب ثراه

می‌فرمود: عموی بزرگوارم سلاله السادات والاطیاب حاج سید قاسم سر کشیک (فروغی) ضابط آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) با مرحوم آیه الله العظمی حاج سید شهاب‌الدین نجفی رضوان‌ الله تعالی علیه خیلی دوست و صمیمی بود و چون معظم له در علم انساب زمانه بود،

مرحوم حاج سید قاسم (ضابط) از ایشان خواستند ،شجره نامه سادات سرکشیک آستانه مقدسه حضرت معصومه را مشخص کنند و ایشان که در علم انساب بسیار استاد و ماهر بودند، شجره نامه را نوشتند بر پوست آهو که نسب ما به حضرت علی اصغر فرزند حضرت امام همام سید ساجدین زین العابدین علی بن حسین بن علی بن ابیطالب (ع) می‌رسد و آن اسامی در اول همین دفتر نوشته شده است.

آری یک روز صبح پدرم تشریف آوردند منزل و خیلی خوشحال بودند و فرمودند شجره نامه را بدست آوردم که ایشان هم یک شجره‌نامه دیگر هم به همین عنوان از مرحوم آیه الله العظمی علامه حاج سید محمد حسین طباطبایی گرفتند که هر دوی آنها موجود است منتهی پدرم عشق عجیبی به این شجره نامه داشتند و لذا آن را به صورت درختی در آوردند .به این معنا  که اجداد و پدران را از زمان حضرت امام سجاد تا مرحوم سلاله السادات و الاطیاب حاج سید اسماعیل سرکشیک در ساقه نوشتند و چون مرحوم حاج سید اسماعیل 12 فرزند داشت ، لذا از آنجا نام تمام فرزندان و نوادگان ایشان را به صورت شاخه‌های یک درخت بزرگ ترسیم فرمودند. لازم است ساداتی که از نسل حاج سید اسماعیل سرکشیک هستند هر کدام یک نسخه از این شجره‌نامه را در نزد خود نگاه داشته و به فرزندان خود منتقل کنند و این شجره نامه که به صورت درخت بزرگ الان نزد ما موجود است به برکت زحمات پدر بزرگوارم می‌باشد که ایشان از داماد عالیقدرشان مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد رضا شالچیان (شمس الهدی) خواستند که آن را تهیه کنند و ایشان هم در مدت چند روز، این شجره نامه را تهیه کردند و البته حاج سید اسماعیل سرکشیک در حرم حضرت معصومه (س) مقام والایی داشتند که بعد از مقام تولیت ،مقام حاج سید اسماعیل سرکشیک از همه بالاتر بود و ما افتخار می‌کنیم که پدران ما خدمتگزار آستانه مقدس حضرت معصومه (س) بودند که به برکت این بانوی با عظمت، شجره‌نامه ما هم بدست آمد. مرحوم آیه الله العظمی نجفی عشق عجیبی به حرم حضرت معصومه داشت و قریب به 60 سال قبل از اذان حتی قبل از آنکه درب صحن مطهر باز شود ،پشت درب حرم می‌نشستند ، چه در فصل تابستان و چه در فصل زمستان در هوای برفی و بارانی و می‌فرمودند  هر وقت عبا و عمامه و قبا بخرم اول می‌آورم به ضریح حضرت معصومه می‌مالم و تبرک می‌کنم و بعد، از آن استفاده می‌کنم و روزی چند مرتبه حرم مشرف می شدند و صبح و ظهر و عصر و مغرب و عشادر حرم مطهر اقامه نماز جماعت می‌کردند در حرم مطهر و مجلس درس ایشان در مسجد بالاسر حضرت معصومه (س) بود و تشکیل می‌شد. و حتی وصیت کردند بعد از وفات ایشان جنازه ایشان را بیاورند در حرم مطهر کنار ضریح و یک طرف عمامه را به ضریح دخیل ببندند و یک طرف عمامه را به گردن معظم له.

خدایش رحمت کند.

                                                       شجره‌نامه
سم الله الرحمن الرحیم

«انا اعطیناک الکوثر(1) فصل لربک وانحر(2) ان شانئک هو الابتر(3)»

اما شجره نامه ایشان که مکتوب حضرت آیه الله العظمی شهاب الدین نجفی رضوان الله تعالی است.و مورد تائید مرحوم علامه طباطبائی رضوان الله تعالی علیه بوده است.در ذیل به ترتیب مرقوم می شود.

34- سید رضا فروغی

33- سید علی سرکشیک

32- سید میرزاهدایت

31- حاج سیداسماعیل سرکشیک(آستانه حضرت معصومه)

30-سید میرزا ابو القاسم سرکشیک

29-سیداسماعیل‌سرکشیک

 

28-سید ابی القاسم سر کشیک


27- سید محمد

26- سید عبدالله

25-سیدمیر باقر(کان من اجله العلماء الاعلام و قبره فی خارج قریه جورت من قری قهپایه من نواحی اصفهان)

24- سید اسماعیل( کان من اجله علماء و الزهاد و قبره فی مسجد شاه مراد الواقع به قریه جورت)

23- سید عماد الدین و (قبره فی مقبره خاتون آباد من قراء اصفهان )

22- سید حسن (و هو الذی انتقل من اصفهان الی جورت) 21- سید جلال الدین

 

21-سید جلال الدین


20- سید مرتضی

19- سید حسین

18- سید حسن

17- سید شر ف الدین

16- سید مجدالدین محمد

15- سید تاج الدین الحسن

14- سیدشرف الدین الحسین

13- سیدعماد الشرف

12- سید عباد

11- سید محمد

10-سید حسین

9-سیدمحمد ابی الحسن النقیب باصفهان

8- سید حسین ابی علی النقیب باصفهان

7- سید محمد المعروف بالحسن

6- سید محمد

5- سید شریف ابی عبدالله الحسینی المدفون بقم و کان نزیل اصفهان

4- سید علی برطله امه ام جعفربنت الا حوص ابن سید سعید و علی برطله

3- سید عمر الاکبر الذی شهد فخا و اسمها عابده

2- سید حسن الاقطس

1- سید ابی الحسن علی اصغر(ع) فرزند الامام الهمام سید الساجدین علی بن الحسین علیه السلام فرزندحضرت سید الشهدا ابا عبدالله الحسین علیه السلام فرزند حضرت حضرت حضرت ابا الحسن امیرالمومنین علی (علیه السلام)زوج الزهرا همسر النبی خاتم الانبیا محمد بن عبدالله (صلّی الله علیه و آله و سلّم).......مرحوم سلاله السادات حاج سید رضا  فروغی با 34 واسطه فرزند فرزند امام زین العابدین علیه السلام هستند...............
داستان پنجاه ونهم استشمام بوی سیب از حرم حضرت امام حسین (ع)در هنگام سحر  چاپ
تاریخ : پنج‌شنبه 27 تیر‌ماه سال 1392 در ساعت 16:39

مرحوم مغفوره سلاسه السادات و الاطیاب حاج سید رضا فروغی رحمه الله علیه میفرمود:در روایت داریم  روز عاشورا حضرت امام حسین علیه السلام هر وقت تشنه می شدند سیبی را بو می کردند و چون شهید شدند آن سیب نا پدید شد و لذا ضریح مطهر امام حسین علیه السلام بوی سیب می دهد و کسانی که از زوار حقیقی هستند اگر سحر موقع اذان صبح مشرف شود حرم مطهر امام حسین علیه السلام بوی سیب را از ضریح حضرت امام حسین علیه السلام استشمام می کند و ایشان می فرمودند ه

/ 4 نظر / 23 بازدید
کسب درآمد

کسب درآمد از سایت و وبلاگ شخصی از تک تک بازدید های خود با قرار دادن یک کد ساده درآمد کسب کنید. در این سیستم هیچ بنری و یا لینکی در سایت شما نمایش داده نمیشود و بازدید کننده گان هنگامی که به سایت شما وارد شوند یک صفحه پاپ آپ باز شده و شما از بازدید کننده گان کسب درآمد میکنید . پس هرچه سریع تر عضو شوید با روزی 500 بازدید میتوانید 1000 تو مان در آمد داشته باشید پس ثبت نام کنید و یک بازدید هم از دست ندهید. ‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌‌

برده ولی آزاد

چنان درگیر چاله های پشت سر بودم که چاه پیش رو را ندیدم [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] کسی که از اوج می ترسد پایین ترین پله را بالاترین پله می بیند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] خوشا آنانکه با گذر عمر پیر و با کهنه شدن عشق جوان می شوند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] حرص و طمع اگر در جوانی پیر نگردد در پیری جوان تر گردد. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تقدیم شما از هر آنچه نیکی ست.متشکرم از حضورتون عزیز

ایجاد فروشگاه کارت شارژ

با عرض سلام و وقت بخیر همکار گرامی؛ شما به عنوان یکی از دارندگان 500وبلاگ برتر مد نظر شرکت ما مبنی بر ایجاد فروشگاه کارت شارژ انتخاب شده اید. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فروش کارت شارژ در اینترنت می باشد که با دعوت از وبلاگ نویسان کوشا و با پشتکار و در اختیار گذاشتن یک فروشگاه کارت شارژ مستقل به مدیران وبلاگ ها این امکان را فراهم می آورد که با فروش هر کارت شارژ در سود فروش آن ها سهیم باشند.قابل ذکر است که تمامی کارت شارژ های موجود در این شرکت در اختیار شما قرار می گیرد و شما با فروش هر کارت شارژ در فروشگاه خود می توانید اقدام به کسب درآمد نمایید. جهت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده یک فروشگاه تست هر چه زودتر به سایت ما مراجعه فرمایید. با آرزوی موفقیت و شاد کامی از خداوند منان برای شما.

تبادل لینک

سلام خداييش وبلاگ خوبي داري. یه سر بهم بزن تا با هم تبادل لینک کنیم منتظرتم. یادت نره نظر هم بدی. http://mihancrack.ir